נדל"ן ביוון

יוון, מדינת איים תיירותית ושטופת שמש בים התיכון, מהווה כיום יעד אטרקטיבי מאוד למשקיעי נדל"ן. לא חסרות הזדמנויות, אך לא כל הנכסים זהים, רחוק מכך. ישנה חשיבות יתירה למיקום הנכס, לאופי סגירת העסקה, לאפשרויות השבחת הנכס ועוד. איך עושים את זה נכון? כדי לאתר את ההזדמנויות הטובות ביותר, לנקודת הזמן המתאימה למשקיע כדאי להיעזר בחברה מתמחה. לצורך כך מעמיד לרשותכם הצוות של Greece nadlan אנשי מקצוע שמכירים את יוון לעומק ורקמו קשרי עבודה איכותיים, עם כל הגורמים הרלוונטיים לאיתור וסגירת עסקאות איכותיות. 

המון סיבות מדוע להשקיע בנדל"ן יווני, דווקא עכשיו  

רבות דובר בשנים האחרונות על הישראלים שבחרו להשקיע בנדל"ן יווני, זה ממש לא סוד. אבל בנקודת הזמן הנוכחית, נוצרו תנאים שהופכים את יוון ליעד אפילו עוד יותר אטרקטיבי להשקעה. נתחיל בכך שאלפים רבים של ישראלים שהשקיעו כבר רואים מדי חודש את התשואה הנאה והכנסה השוטפת המתקבלת מנכס מניב ביוון. בין המשקיעים לא נדיר למצוא זוגות צעירים (גם כאלה שלא מגיעים לדירה בארץ) וכן משפחות ואנשים בגיל העמידה או פנסיונרים, שחושבים על הכנסה חודשית שתלווה אותם עד הפנסיה וגם אחריה. 

ומדוע בנקודת הזמן הנוכחית, אפשר להצביע על הבשלה של תנאים מצטברים שהופכים את יוון להזדמנות? יש כמה סיבות שיבהירו את הדברים:

  1. השקעה שלא מצריכה סכומי עתק – מחירי נכסים ביוון שונים באופן מהותי ומשמעותי לעומת מחירי הנדל"ן המוכרים בישראל. כלומר ההשקעה איננה מצריכה סכומים המתקרבים אפילו במעט לאלו המוכרים למשקיעי נדל"ן בישראל. 
  2. סביבת פוסט קורונה  משפיעים בגדול על מחירי נדל"ן –   מחירי הנדל"ן ביוון במגמת עליה וכרגע עדיין מדובר בהזדמנות מיוחדת. 
  3. גיוון אפשרויות ההשקעה בנכסים – ביוון קיים היצע מאוד מגוון וגדול של נכסים שיכולים להתאים להשקעה. כל משקיע, בליווי אנשי המקצוע המתאימים, יכול להחליט מיהם השוכרים המועדפים עליו ולפי זה מחליטים היכן ביוון עדיף להשקיע. ניתן לרכוש נכס שיתאים להשכרה לצעירים או לסטודנטים, ניתן לרכוש נכס שיתאים להשכרה עבור תיירים שמגיעים לתקופות ארוכות או כבתי נופש לפרקי זמן ארוכים. אגב, גם רבים מהמעמד הבינוני היווני נוטים כיום להתגורר בשכירות, מסיבות רבות. 
  4. אחרי כל משבר מגיע "בום" כלכלי – לאחר תקופה של קשיים כלכליים, בגלל הקורונה ומסיבות אחרות, צופים כי שינוי כלכלי ממשי צפוי להתרחש. הביקוש לתיירות ונופש צפוי להרקיע שחקים והרבה מאוד כסף צפוי להיכנס ליוון. בזכות חידוש פעילות כלכלית וכן מהשקעה מסיבית בתיירות, כלכלה משתפרת זו בשורה טובה מאוד לכל מי שיחזיק נכס מניב ביוון. 
  5. מגמה מאוד משמעותית שמצביעים עליה הכלכלנים זו הנטייה של מדינות להבין שנחוצה השקעה ממשלתית בכלכלה המקומית. תופעה כזאת שקיימת גם ביוון צפויה לעשות טוב למשקיעים בנדל"ן, מפני שהיא מעניקה יציבות. סביבה כלכלית ופיננסית יציבה תומכת לא רק בהכנסות שוטפות משכר דירה אלא גם בעליית ערכם של הנכסים לאורך זמן. 

מדוע וכיצד ליווי נכון מסייע למשקיע הנבון 

יוון, עם כל הקרבה הגיאוגרפית שלה לישראל, הינה בעלת אופי חברתי, כלכלי ופיננסי שונה מאוד. גם התרבות העסקית אחרת לגמרי ונבדלת אף מזו של הרבה ממדינות אירופה האחרות. משקיע שדובר היטב יוונית נמצא בעמדת יתרון משמעותית על משקיע שאינו דובר את השפה, אבל כאשר נעזרים בליווי מקצועי, זה לא משנה. בליווי של חברה המתמחה בליווי משקיעי נדל"ן, מקבלים את כל הכלים הנכונים להצלחה וקשר צמוד עם אנשי קשר דוברי שפות שעימם קל לתקשר. 

הגדרת העדפות ואיתור הנכס הנכון 

Greece nadlan, המתמחה בליווי ארוך טווח של ישראלים המבקשים להשקיע בחוכמה בנדל"ן ביוון, מסייעת למשקיעים להגיע לנכס הנכון ביותר. לכל משקיע מומלץ להגדיר את ההעדפות, להחליט מהו טווח ההשקעה הרצוי, לאיזו אוכלוסייה רוצים להשכיר את הנכס. חברה המתמחה באיתור השקעות שונות מכירה היטב את המשמעויות הגיאוגרפיות והאחרות. לטובת המשקיעים, עומדים קשרים ענפים עם אנשי נדל"ן ומתווכים מקומיים, שמסייעים באיתור אפשרויות השקעה ונכסים, על פי פרופיל המשקיע/ה ולאור העדפותיו. במקום לבצע טעויות, לחפש את הנכסים במקומות לא נכונים או להתקשות בתקשורת עם אנשי נדל"ן מקומיים, ליווי של אנשי מקצוע מוביל את המשקיע לכל המקומות הנכונים, בהצלחה. 

אפשרויות מימון, מיסוי והשבחת הנכס  

הליווי הצמוד באיתור נכס מצוין להשקעה ביוון איננו הדבר היחיד שמסייע להשלמת עסקה מוצלחת. במהלך ליווי המשקיעים, המשקיעים נהנים מזמינות של אנשי קשר נוספים בעלי משמעות. למשל, מקבלים הפניה (למעוניינים בכך) למקורות מימון בבנקים יוונים וכן לאנשי מקצוע בתחום ייעוץ ושיקולי מיסוי. כמו כן, למשקיע לא כדאי לטעות ולוותר על אפשרויות השבחה ושיפור העסקה. ליווי בביצוע ההשקעה מוביל את המשקיע אל אנשי מקצוע מקומיים המתמחים בהשבחת נכסים. שיפוץ נכסים שקונים בהזדמנות מאפשר להכניס שוכרים איכותיים וכן להעלות בצורה נאה ביותר את ערך הנכס. 

איתור שוכרים הנכונים וניהול הנכס 

רכישת נדל"ן בליווי מקצועי מעניקה ראש שקט ומונעת טעויות מהמשקיע, גם בעוד כמה דברים. למשל, השלמת החתימה על העסקה והעברת בעלות ללא קושי. איתור שוכרים פוטנציאליים מעולים וסינון של שוכרים לא רצויים. בנוסף, הליווי יכול לכלול את כל הקשור בטיפול בניהול הנכס השוטף. 

לסיכום, התקופה הקרובה מהווה הזדמנות יוצאת מן הכלל להשקעה ביוון. אולם על מנת להימנע מטעויות ולהצליח ברכישת נכס מניב מצוין, מומלץ להיעזר בחברה מקצועית, בעלת ידע, ניסיון וקשרים עם כל בעלי המקצוע הדרושים, מתווכים, עורך דין, בנקאים, קבלני שיפוצים ואחרים, בעלי אמינות מוכחת.

רוצה לשמוע עוד על השקעות ביוון? השאר פרטים

Email: info@greece-nadlan.co.il

מדוע יוון?

ישנם סיבות מרובות להשקעות נדל"ן באתונה

נדל"ן בארץ או ביוון - מה עדיף?

למה לא בארץ?" נדל"ן בארץ חסר סיכון", "בחו"ל יש רמאים" התגובה הכי שגורה שאנחנו שומעים ברחוב וברשתות החברתיות וגם בתגובות לפוסטים שאנחנו מעלים – כרבע מהתגובות מספרות על כמה נפלא בארץ וכמה מסוכן ואפל בחוץ לארץ.
בכל מקום יש עסקאות טובות ורעות, גם בישראל כמובן. ישנם נוכלים רבים בסקטור הנדל"ן בארץ ובחו"ל ודוגמאות יש למכביר. אנחנו נתקלנו במקרים רבים של אנשים שרומו או פשוט שעשו טעויות מחוסר ידע.
שוק הנדל"ן  בישראל בעליה תלולה החל מ 2007 והמחירים התנפחו לאין שיעור. מה שמחזיק את מחירי הנדל"ן בארץ הוא בעיקר נכונות הבנקים להלוות סכומים גדולים במשכנתאות. אך למשכנתאות אלו יש מחיר וקושי. אחת המשמעויות של הקושי הזה באה לידי ביטוי בנתונים על משקי הבית המצויים במשיכת יתר כרונית. קרוב למחצית משקי הבית בישראל (46%) נמצאים במשיכת יתר לפחות חודש אחד. רובם (59%) חוו חסימה בחשבון הבנק לתקופה ארוכה של 60-30 יום כשליותר מ־40% מהם נחסמה הגישה לחשבון למשך 12-3 חודשים. ואלו נתונים מ 2019, הרבה לפני הקורונה.
ישנם סימנים שמראים שאותה נכונות הבנקים לאורך כל השנים להעניק אשראי מקרבת לסיומה, או לפחות לצמצום הזכאים לה. צמצום זה מתבטא כרגע בהעלאה משמעותית של ריביות וגם לשלילת זכאות להלוואות לאלו שיצאו לחל"ת או איבדו את עבודתם. ייתכן ותהיה לזה משמעות גדולה על מחירי הדיור.  יש סיכון ברכישת נדל"ן בארץ, במיוחד עם הרכישה ממומנת ברובה על ידי משכנתא. ניתן אם כן לומר יש סיכון  ברכישת דירה בישראל.
ביוון מאידך, הרכישה נעשית בסכומים נמוכים בהרבה. באתונה עדיין ניתן למצוא דירות ב 50-100 אלף יורו בלבד. שוק הנדל"ן ביוון פועל כעת ללא הניפוח הממוני של הבנקים, אנשים רוכשים נכסים בכספם בלבד, כך שהסיכון של ירידת ערך משמעותי כתוצאה ממגבלות אשראי מצד הבנקים (כפי שיכול להיות בישראל ובמקומות רבים בעולם) ביוון שואף לאפס. לרוב, אותם אנשים המטיפים לדירה בארץ פשוט רוצים שתעשו מה שהם עשו. הם כנראה מעולם לא רכשו דירה בחו"ל וניזונים מסיפורי בעתה בחדשות. אנחנו ממליצים להתייעץ עם מי שיש לו ניסיון ברכישת נדל"ן בחו"ל, שיכול לתת עצה והשראה. וכל מי שבתוקף מביע התנגדות ופחד, תשאלו את עצמכם האם אתם רוצים לחיות בפחד של אנשים אחרים.
אכן, כל השקעה כרוכה בסיכון, וגם תחום הנדל"ן. אולם לתפיסתנו, יותר מסוכן להסתמך רק על המעביד שימשיך להעסיק אותך, על ביטוח לאומי הקורס או על הפנסיה שתהיה אם תהיה. ניתן לבסס לאורך זמן פורטפוליו נכסים סולידיים עם רמת סיכון נמוכה שיניבו הכנסה קבועה בלתי תלויה במשתנים הנ"ל וניתן להפחית את הסיכון משמעותית אם עושים זאת בצורה הנכונה ועם האנשים הנכונים.
אנחנו מאפשרים לקשר בין הלקוחות שלנו לאנשי המקצוע השונים שאנחנו עובדים איתם כבר זמן מה (אם מדובר בחברת תיווך, רואה חשבון, עורך דין, חברת ניהול, קבלני שיפוצים, יועצי מס, בנקים וכו'), ולסייע להם לגשר על פערי השפה והתרבות ולבצע עסקה בטוחה ככל שניתן. האינטרס היחיד שלנו הוא הלקוח, שבסוף התהליך ייצא רק כשהוא בעל דירה (שלו בלבד בטאבו) שמתחילה להכניס רווחים.
כמובן שזוהי תפיסתנו בלבד ואין אנו מטיפים לכך אלא קוראים לאנשים שיש להם תפיסת עולם דומה להצטרף אלינו 🏠🙂
Email: info@greece-nadlan.co.il
ניהול נכסים בחו

איך בוחרים חברת ניהול בחו"ל ?

כיום, השקעה בנכס נדל"ן בחו"ל יכולה להיות כדאית ביותר. אנשים רבים המתגוררים בארץ, בוחרים לנצל הזדמנויות באזורים שונים בעולם ולקנות נכס שיניב עבורם תשואה. במקרה

Read More »