נדל"ן באתונה - שכונות להשקעה
כשהעתיק והמודרני נפגשים

צור קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אתונה - רקע היסטורי

אתונה היא עיר הבירה של יוון; זוהי העיר הגדולה במדינה, מרכז השלטון והפעילות הכלכלית והפיננסית. באתונה יש כ 700,000 תושבים וניתן לתאר אותה כעיר עכשווית עם שורשים עמוקים בעבר. העיר נוסדה כאלפיים שנה לפני הספירה והייתה מרכז חשוב שהשפיע על כל התרבות המערבית. עד היום גדולתה של יוון העתיקה נראית לעין בכל רחבי אתונה עם שרידים ארכאולוגיים מרשימים אשר מהווים חלק ממוקד המשיכה התיירותי לעיר. אתונה מושכת את תשומת לבם של משקיעים רבים אשר מזהים כאן הזדמנויות נדל“ן ופוטנציאל עסקי גדול. 

שכונות עיקריות להשקעה באתונה

קיפסלי 

זוהי אחת מהשכונות הוותיקות במרכז אתונה. שכונה זו עברה שינויים מהותיים, אך הייתה ונשארה מקום אטרקטיבי. לפני כחמישים שנה זו הייתה השכונה המועדפת על עשירי העיר, היום אופי האוכלוסייה השתנה והיא נחשבת לאזור צעיר המושך הרבה סטודנטים. על פי התכניות בשנת 2028 יתחבר לכאן הקו החדש של המטרו, דבר אשר עשוי להגביר את האטרקטיביות של שכירות במקום.

קרמיקוס

שכונה זו נמצאת צפונית מערבית לאקרופוליס ובתחומיה נמצאת גאזי המושכת תיירים וצעירים רבים, ונחשבת לאחד ממקומות הבילוי הפופולריים. היא נהנית מקרבה לתחנות המטרו. זהו אתר מבוקש, אך לא נחשב יקר ובין משכירי הדירות באזור תמצאו גם יוונים וגם תיירים. אקסרחיה

זוהי שכונה שוקקת חיים, תוכלו למצוא בה בתי קפה, מסעדות וחיי לילה. היא נמצאת במרחק של כ 30 דקות הליכה מהאקרופוליס. בעבר שכונה זו זוהתה מאוד עם הפגנות ומאבקים חברתיים. אך בעקבות שינויים פוליטיים ביוון האזור נרגע והפך להיות אזור מבוקש להשקעות. באזור זה נמצא מוזאון הארכאולוגיה של אתונה והאוניברסיטה הטכנית. מבקשי הדירות באזור זה הם בדרך כלל סטודנטים ותיירים

נדל

פסירי

שכונה זו נמצאת במקום טוב, סמוך לקווי מטרו וכיכר סינטגמה (הכיכר המרכזית של אתונה). בעבר היה כאן אזור התעשייה, אך כאשר הוא החל לדעוך החלו להתגורר כאן מוזיקאים ואמנים אשר אימצו את המקום בגלל מחירי השכירות הנמוכים. מה שהוביל בסופו של דבר לפתיחתם של בתי קפה ולגלריות והמקום הפך לסוהו של אתונה. אחר כך החלו להגיע המשקיעים ופתחו כאן מלונות בוטיק. פסירי היא יעד אטרקטיבי עבור המשקיעים, אך קשה למצוא כאן הזדמנויות טובות. 

פסירי יוון

קולונאקי

שכונת קולונאקי היא שכונה במרכזה של אתונה שנקראת ע"ש העמוד שניצב במרכז הכיכר של השכונה ושמתנשא לגובה של 2 מטר. שכונה זו נחשבת לשכונה ההיפסטרית של אתונה והיא כוללת את מרכזי הקניות העיקריים של העיר. בשכונה זו בוטיקים מקומיים ובין לאומיים, ברים, טברנות ומסעדות, גלריות ומוזיאונים ויש בה חיי לילה פעילים ומודרנים.

שכונות באתונה

נאה סמירני

שוכנת במרחק של 4 ק"מ דרומית מערבית למרכז אתונה. שדרת סיגרו מחברת בין השכונה למרכז אתונה ולחוף הים. יש רכבת חשמלית שנוסעת ישר לסינטגמה. כיכר גדולה שיש בה מידרחוב כל הדרך מסביב לכיכר, עם חנויות רבות, בי"ס פרטי הגדול והאיכותי ביותר באתונה- לאודיו.

נדלן בחו

קליתאה

ממוקמת כ 3 ק"מ דרומית למרכז אתונה. ידועה במכרזי תרבות והספורט שלה שנבנו לקראת אופליאדת אתונה ב 2004. בשכונה ממוקם מרכז סטברוס ניארכוס: המרכזי התרבותי החדש שנחנך ב 2017 המהווה נקודת ציון פורצת ומודרנית בנוף האתונאי.

שכונות ביוון

ישנן עוד שכונות נוספות  שיש להן פוטנציאל כמו מץ, מטקסורגיו, אמפלוקיפוי, אנה פטרלונה, זוגראפו ואחרות. לכל שכונה יש את המאפיינים המיוחדים שלה וכדאי להכיר אותן לעומק בטרם מבצעים השקעה. לקריאה נוספת על אתונה לחצו כאן.

דברו איתנו

השאירו פרטים לייעוץ חינם

מדוע אתונה?

ישנם סיבות מרובות להשקעות נדל"ן באתונה

ניהול נכסים בחו

איך בוחרים חברת ניהול בחו"ל ?

כיום, השקעה בנכס נדל"ן בחו"ל יכולה להיות כדאית ביותר. אנשים רבים המתגוררים בארץ, בוחרים לנצל הזדמנויות באזורים שונים בעולם ולקנות נכס שיניב עבורם תשואה. במקרה

Read More »