דף הבית » Blog » האם עכשיו זה הזמן להשקיע? השקעות נדל"ן בעידן הקורונה

האם עכשיו זה הזמן להשקיע? השקעות נדל"ן בעידן הקורונה

השקעות נדלן בחול

כשמדובר ברכישת נכס מרחוק או השקעות נדל"ן, סכום הכסף הנדרש להשקעה מינימלית במקומות רבים בעולם, נמוך יותר מהסכום הנדרש בארצנו הקטנטונת- ואכן ישראלים רבים בוחרים בהשקעה בנכס בחו"ל כמקור הכנסה נוסף. בין אם אתם עדיין עושים צעדים ראשונים בתחום ובין אם אתם מנוסים וותיקים- מציאת זירת נדל"ן אטרקטיבית, תכנון נכון ובניית תכנית אסטרטגית לטווח הארוך- הם חלק בלתי נפרד מהדרך, כמו גם הלב והמפתח להשקעה בטוחה ומניבה! 

משבר הקורונה אמנם יצר קשיים שונים באין-ספור תחומים, אבל יחד עם זאת, המשבר הביא איתו גם הזדמנויות! לאלה מכם הנמצאים כבר בשוק הנדל"ן או למעוניינים להפיק את המיטב מהתקופה המאתגרת והלא פשוטה, ב- greece-nadlan כל הכלים להצליח, באחת המדינות המעניינות ביותר בסצינת הנדל"ן העולמי- יוון. לפניכם כל הפרטים:

דווקא עכשיו, נדל"ן ביוון?

עבור רוב הישראלים, יוון אמנם באופן טבעי ואוטומטי מתקשרת לנופש או חופשה, אבל במדינה האהובה והמרתקת, הנמצאת במרחק של כשעה- שעתיים טיסה מישראל, קיימות הזדמנויות עסקיות וכלכליות בכל הקשור להשקעות נדל"ן. 

בדיוק כשיוון החלה להתאושש מהמשבר הכלכלי הגדול שחוותה לפני כמעט עשור, נאלצה להתמודד כמו כל מדינות העולם, עם משבר הקורונה. ביוון, כ-20% מהתמ"ג מגיע מענף התיירות, אשר היה עד עכשיו בעלייה מתמדת- בשנים האחרונות אירחה יוון כ- 30 מיליון תיירים בשנה! המאמצים הרבים של המדינה ותושביה כאחד, להילחם בנגיף ולהחזיר את ענף התיירות בהקדם זכו לשבחים על התמודדות יעילה ומהירה עם משבר הקורונה מארגון ה- OECD העולמי.

למרות ההתמודדות היעילה עם משבר הקורונה, הלוואות לא מתפקדות, קשיי נזילות ותזרים מזומנים הם בעיה של עסקים רבים ביוון, אשר נאלצים לממש את הנכסים שלהם. בנוסף לכך, הפוטנציאל התיירותי של יוון הוא עצום- ותכניות הלאומיות החדשות בעקבות נגיף הקורונה, כמו שיפור איכות האוויר לדוגמא, מבטיחות לשפר את איכות החיים של התושבים, התיירים והמשקיעים אף יותר! כמו כן, אי-אפשר להתעלם מהיתרון הגיאוגרפי של המשקיעים הישראלים- הנכס להשקעה אמנם מעבר לים, אך פשוט ביותר לנהל אותו מרחוק- ואף זול, פשוט, מהיר ומהנה להגיע אליו במידת הצורך!

שוק הנדל"ן והשקעות נדל"ן ביוון- על קצה המזלג 

אחת הערים האטרקטיביות להשקעה ביוון היא העיר אתונה , עיר הבירה של יוון, לה יש חשיבות היסטורית ותרבותית עצומה. הממצאים הארכיאולוגיים בעיר, לצד ההתחדשות סביבם תוך כדי שמירתם, מיקומה המרכזי וקרבתה לים, כמו גם היותה מרכז השלטון והפעילות הפיננסית, הופכים אותה לאחת הערים המבוקשות להשקעות נדל"ן ביוון.

נדל_ן בחול

האקלים הים תיכוני ואתרי המורשת ההיסטוריים, הביאו לעלייה בתיירות. כמו כן, ניתן לראות שהעיר כולה במגמת התחדשות ופיתוח ואף התעסוקה בה במגמת עלייה. המיסוי באתונה אטרקטיבי ועידוד המשקיעים הזרים בהחלט מורגש! 

הפוטנציאל הגדול של השקעות נדל"ן באתונה בפרט- וביוון בכלל, הוא בהחלט דבר שלא ניתן להתעלם ממנו בשוק הנדל"ן של השנים האחרונות- ושוק הנדל"ן של היום, בו נוצרו הזדמנויות חדשות בעקבות משבר הקורונה.   

השקעות נדל"ן ביוון בעידן הקורונה- פשוט יותר ממה שחשבתם

אין ספק, על השקעות נדל"ן להיות מניבות ואטרקטיביות, אך כדי לאתר, לרכוש ולנהל נכון נכס אשר יעמוד בקריטריונים הקריטיים האלה, צריך לעבוד נכון- ולעבוד נכון, זה לא בהכרח לעבוד לבד. ליווי שוטף של התהליך הוא בהחלט שירות שאין לזלזל בו. ליווי שוטף מקצועי וברמה הגבוהה ביותר יהיה לצדכם לאורך כל הדרך- איתור נכס המתאים לצורך שהגדרתם, רכישת הנכס, השבחת הנכס וכמובן מכירה או השכרה שלו שתניב תשואה מרשימה. 

כמו כן, היכרות עם המערכת הבנקאית ביוון, חוקי מיסוי, יועצי מס, קבלני שיפוצים, אנשי תיווך, קבלני שיפוצים, חברות ניהול וגורמים נוספים הקשורים לתחום, בהחלט תספק את המידע העדכני והיעיל ביותר ותאפשר קבלת החלטות חכמות.

אם אתם צריכים ליווי או עזרה לאורך התהליך, או מעוניינים לשמוע על הזדמנות הנדל"ן שלכם- ב greece-nadlan כל המידע שאתם מחפשים וצוות מומחים שישמח לסייע לכם!