דף הבית » Blog » האי פארוס, גן עדן יווני למשקיעים

האי פארוס, גן עדן יווני למשקיעים

השקעות נדלן באי פארוס יוון

אם אתם חושבים על יוון בתור יעד למשקיעים, האי פארוס מהווה אפשרות מצוינת לתשואה מניבה ולעליית ערך משמעותית עקב התכניות הרבות באזור והקרבה לאתונה הבירה. אבל אם אתם רוצים להכיר מקום נהדר לטיולים ולנופש, מקום יווני אבל שבו אתם תשמחו גם לפגוש משהו מיוון האחרת, אתם חייבים להכיר את האי הזה. 

אי גדול עם המון טבע בתוכו  

האי פארוס שביוון נחשב לאחד האיים הגדולים ביותר במדינה ונחשב לאחד מהאיים המומלצים להשקעה. יחד עם זאת, מרבית האי איננו מיושב ויש בו שטחי טבע לרוב. למרות מספר התושבים היוונים הלא גדול יחסית, הרי שהתיירות באי משגשגת. הוא לא הכי הכי תיירותי במדינה אבל הוא בהחלט נחשב לאי שהוא המקום למביני דבר. לאי אפשר להגיע בדרכים שונים. בדרך כלל מגיעים לאי בהפלגה מאחד האיים האחרים כגון פיראוס או מיקונוס. אם מגיעים מאחד האיים הקרובים, ישנן הפלגות בסירות מהירות במיוחד אך ההפלגות היותר ארוכות (4 – 5 שעות) מהוות חוויה בפני עצמה. יחסית מעט תיירים מגיעים לאי בטיסה (לא ישירה מישראל), אך זו בכל זאת אפשרות. 

האי פארוס נדלן ליד הים

באי פארוס קל להרגיש את יוון האותנטית 

האי פארוס הוא פחות המקום שבו מגיעים בשביל למצוא דיל של הכל כלול. את זה יש בהרבה איים אחרים, יותר אופנתיים. לכאן אנשים מגיעים כדי ליהנות מאווירה של אי יפה, גדול אבל בכל זאת הרבה יותר אותנטי. זה לא שבאיים אחרים היוונים לא אדיבים או מסבירי פנים אבל בפארוס אפשר למצוא שילוב יוצא דופן. יש בו תיירות די שוקקת אבל גם משהו מהאווירה היוונית הרגועה. אם רוצים לבקר באזורים רבים של האי, מקובל לשכור בו רכב ואז קל להגיע גם לאזורים היותר מבודדים. בערים הגדולות של העיר אפשר לבלות גם בלי רכב. אפשר למצוא שם חופים מעולים, חיי לילה תוססים. בעבר הייתה באי תעשייה של מכרות. הוא נחשב למתאים מאוד לחקלאות אבל הפופולריות בקרב תיירים יצרה שינוי בכלכלה. הרבה כפרים שבעבר היו מוקדים של כלכלה ודיג החלו להציע מגוון שירותי תיירות, פנאי ונופש. 

גם טבע, גם טברנה (והרבה)

נכון, האי פארוס לא נחשב לשם חם בקרב תיירים מישראל, אך זה משהו שראוי שישתנה. הוא כל כך מגוון, שכל אחד ימצא בו את האווירה שהוא מחפש ואת הבילויים שהוא (או היא) רוצה. וחוץ מזה, זה משום מושלם גם למשפחות. זוגות שמגיעים לירח דבר נהנים האווירה רומנטית נהדרת. אם אתם אוהבים כפרים יווניים אותנטיים או עיירות עם אווירה, תמצאו אותם שם. האי עשיר באתרי טבע ונוף ומגיעים אליו גם הרבה חובבי טיולים ושטח. קבוצות, זוגות או משפחות, אפשר לבלות שעות או אפילו ימים בטיולים שמתאימים למיטיבי לכת או לאנשים שפשוט אוהבים להביט בנוף. כמובן, כמו באיי יוון האחרים, האי עשיר בחופים. יש בו הרבה מאוד טברנות וגם ספורט הגלישה מפותח בו מאוד. הגלים נחשבים מתאימים מאוד לשיט, לגלישת גלים ויש גם המון אתרים לצלילה. 

הכפרים ההרריים של פארוס 

למי שרוצה להכיר את יוון ההררית, מלבד חופים יש בפארוס גם כפרים שנמצאים ברכסים ההרריים. אחד הכפרים הגדולים יחסית באזור ההררי של האי נקרא Lefkes שפעם היה עיר גדולה באי אך כיום הוא יותר שלוו ונינוח. לשני הכפרים המרכזיים בהרים ישנה תחבורה ציבורית נוחה, למי שלא רוצה מונית או השכרת רכב. הכפרים מציעים את האופי של יוון העתיקה. יש בהם המון סמטאות צרות והבתים צבועים בצבעים אותנטיים של לבן עם כחול. מאוד מהנה ללכת ברחבי הכפר, לראות את המקומיים, ליהנות בטברנות הקסומות ולראות את יוון האחרת. 

נוף פראי ומגדלור בפארוס 

אחד המקומות המיוחדים ביותר בפארוס הוא הפארק של האי (Paros Park‬). למקום אפשר להגיע עם רכב שכור או לשכור אופניים, ויש גם אפשרות להגיע באמצעות מעבורת. הפארק מציע נוף קדומים מרהיב עין. אפשר לחוות חלק מהטבע בהליכה נינוחה אבל למי שמעוניין, יש גם מסלולים אתגריים יחסית. מאוד מומלץ לבקר במגדלור וליהנות מהנוף שנפרש לכל הכיוונים. בפארק ישנם כמה מסלולים מסומנים, עם שילוט הנחיה עבור המטיילים. חלק מהתיירים מגיעים לפארק לבילוי של שעה אבל אפשר בהחלט לבלות שם אפילו יום שלם, למי שאוהב טיולי חוץ, פריחה וזווית מיוחדת לשקיעה נפלאה.