דף הבית » Blog » 3 איים מומלצים להשקעה ביוון

3 איים מומלצים להשקעה ביוון

השקעה ביוון

אם אתם מאמינים בכך שזה הזמן הנכון להשקעות נדל"ן ביוון, אתם ממש לא לבד. אם אתם שואלים את עצמכם אילו איים מתאימים להשקעה ביוון, תמצאו עניין רב בדברים הבאים. איי יוון הרי מאוד שונים אלה מאלה, חלקם יותר תיירותיים ובאחרים יש יותר תושבים מקומיים. בחלקם יש יותר תיירים מאירופה ולאחרים מגיעים יותר תיירות פנים. לפני שניכנס לדברים החשובים בנושא זה, רק נפזר קצת ערפל לגבי יוון, האיים והקורונה. הקורונה קצת עצרה את זה, אבל לפני הקורונה כלכלת יוון הראתה סימנים חזקים מאוד של התאוששות. כל הסימנים גם מראים שהשלטונות מתמודדים טוב ביחס למדינות אירופה אחרות ודווקא ריבוי האיים עוזר למדינה. התיירות לאיים הקדימה להתאושש עוד הרבה לפני התיירות למקומות אחרים. עבור משקיעים, אלה בשורות טובות מפני שדווקא המצב כרגע מאפשר למצוא נכסים טובים, במחיר מאוד משתלם. 

למה בעצם להשקיע באיים 

זו לא תהיה הגזמה לומר שהאיים היווניים עם החופים הארוכים הם הנכס הגדול ביותר של יוון מבחינה כלכלית מודרנית. לכך אפשר להוסיף גם אטרקציות שונות ואתרים היסטוריים שיוון משופעת בהם. יוון מושכת עשרות מיליוני תיירים בשנה ורבים מהם מגיעים לאיים. תיירים רבים מגלים העדפה לאי מסוים, שאליו הם חוזרים בכל שנה או שנתיים (בעיקר הם מגיעים ממדינות יחסית קרות). האיים הקסומים עם החופים היפים והאווירה המיוחדת שיש במדינה מושכים אנשים עם כסף בכיסים. וכשמגיעים אנשים עם כסף, עבור משקיעים זו הזדמנות. 

האי קורפו למשקיעים 

נדלן בקורפו

השאלה באילו איים ביוון כדאי להשקיע מאוד משתנה בהתאם להעדפות של כל משקיע. יש משקיעים שמעדיפים לקנות נכס שאפשר לשפץ ולמכור. יש משקיעים שרוצים לקנות נכס שיושכר לתקופות יחסית קצרות, ליחידים או לזוגות. בחלק מהאיים יש בעיקר ביקורים של משפחות. במקרה זה השקעה טובה תוכל להיות בנכס די גדול ולא בדירת חדר או דירת סטודיו. השקעה באיים מתאימה הרבה פעמים לאנשים שרוצים להשקיע בבית צמוד קרקע ולא בדירה (כפי שבאתונה). 

האי קורפו, למשל, הוא אחד המקומות הכי שווים ביוון. באי הזה אפשר למצוא גם חופים יחסית עמוסים אבל גם פינות חמד יותר מבודדות. אם מתרחקים מהחופים, אפשר למצוא הרבה תיירות משפחתית. עבור רבים, האי הזה מרגיש יותר כמו אי טרופי מרוחק מאשר כמו אי יווני טיפוסי. באי ישנה גם תעשיה די מפותחת של ייצור שמן זית. באי מתגוררים מעל 100,000 איש ומה שמאוד בולט בו הוא הצבע הירוק. הוא מאוד פורה ולמעשה, בעבר הנדל"ן בו משך הרבה מהעשירים והמפורסמים של העולם. יחד עם זאת, כיום המחייה באי נחשבת לזולה באופן מיוחד. אפשר לקנות בו נכסים במחירים מאוד מפתיעים שאפשר להשכיר בקלות לתיירים או למקומיים.  

האי מיקונוס למשקיעים 

האי מיקונוס

אי הרבה פחות מאוכלס אך לא פחות מפורסם מקורפו הוא האי מיקונוס. גרים בו פחות מעשירית התושבים ביחס לקורפו ומרבית התושבים מתגוררים בעיר ששמה זהה לשמו של האי. אבל אם מספר היוונים באי איננו גדול במיוחד, הרי שבאי התיירות נחשבת לתוססת באופן מיוחד. התיירים מגיעים לאי בהמוניהם בעיקר בחודשי הקיץ. בתי המלון מתקשים בתקופה זו לתת מענה לכל התיירים ולכן, הזמנה של חדרים שמושכרים על ידי משקיעים יחסית מבוקשים. תיירים שרוצים מחירים יותר נמוכים מגיעים לאי לפני הקיץ או אחריו והאמת היא שעדיין, מזג האוויר נהדר. קרוב למיקונוס נמצאים איים נוספים כמו דלוס, והם טובים לתיירים אך פחות מקובלים להשקעה על ידי משקיעים זרים. עבור משקיעים, האי מיקונוס יכול להיות מעניין להשקעה. חלק מהמשקיעים נוהגים להשכיר את הנכס מספר חודשים בשנה ובתקופה הרצויה להם, משתמשים בו כבית נופש בעל קרבה לישראל. 

האי כרתים למשקיעים 

כרתים שוכן בדרום יוון ומלבד תיירות משגשגת, הכלכלה שלו כוללת גם חקלאות. זהו האי הכי גדול ביוון ומספר התיירים המגיעים אליו עצום. מה שעוד מיוחד, לאי הזה אפשר להגיע בטיסה ולא רק בהפלגה (למעשה יש בו שלושה שדות תעופה). בזכות מאפייני האי וגודלו, הוא מציע הרבה מאוד סוגים של אפשרויות השקעה, עבור מכירה או השכרה לתיירים או למקומיים. אם מעניינת אתכם השקעה ביוון ואתם מעדיפים נכס לא באתונה אך עדיין במקום מרכזי, כדאי לבחון מקרוב את הנכסים הזמינים למכירה באי.  

לשיחת ייעוץ ללא עלות על השקעות נדל"ן ביוון –

1 thought on “3 איים מומלצים להשקעה ביוון”

  1. Pingback: האי פארוס, גן עדן יווני למשקיעים | Greece-Nadlan

Comments are closed.